Jestliže se chystáte zorganizovat konferenci či jinou firemní akci, měli byste se držet alespoň několika základních bodů, pokud chcete, aby byla vaše konference úspěšná. Za úspěšnou se považují akce, o kterých lidé s nadšením mluví, na kterou se při opakované organizaci rádi vracejí a na které přinejmenším neusnou.

Neměli byste podceňovat prostory, techniku ale ani vybavení konferenční místnosti nebo samotný plán přednášky. Důležité je i občerstvení, způsob poddání přednášky nebo závěrečný catering. Cokoliv z toho může rozhodnout o vašem úspěchu.

Včasné plánování je prvním krokem k úspěchu

Lidé potřebují v dnešní době na všechno více času a tedy i oznámení o připravované firemní akci by měli získat s dostatečným předstihem. Mají tak příležitost se na akci připravit a je větší pravděpodobnost, že se na vaše pozvání dostaví. I samotný organizátor má tak více času zjistit, jaký druh posluchačů na své konferenci bude mít a přizpůsobit podle toho svůj organizační plán. Připravit vhodné prostory, odpovídající technické vybavení a občerstvení pro posluchače také nějaký čas zabere. Nenechávejte proto organizaci nikdy na poslední chvíli.

V útulném prostředí s moderním vybavením se lépe soustředí

Aby byli účastníci vaší konference plně soustředění a nebyli nervózní, měli by se cítit v posluchárně pohodlně. Základem je proto útulná a prostorná místnost, jejíž velikost by měla být volena podle počtu účastníků konference. Prostorný sál pro konferenci v Praze je přizpůsobený velkému počtu posluchačů a navíc poskytuje dostatek pohodlí v moderním prostředí. Místnost pro konferenci by také měla být dobře vyvětraná a sezení řešené tak, aby si v případě nutnosti mohli posluchači odskočit, aniž by rušili ostatní.

Zábava není zakázaná ani při práci

Lidé mají většinou tendenci oddělovat práci a zábavu. To je však zbytečné, protože lze při troše snahy skloubit obojí dohromady zcela jednoduše. Při firemní akci můžete přednášku propojit s občerstvením, prokládat zábavnými pasážemi, připravit si krátké příběhy nebo naplánovat na samotný závěr akce posezení s hudbou. Pronájem konferenčních prostor většinou nabízí i možnost cateringu, který je gastronomickou službou často doprovázenou zábavným programem nebo hudbou. Pozor si dejte na celkové ladění prezentace. Jak to udělat správně? Přečtěte si tipy v tomto článku.