Je úžasné, že mnoho osob se zdravotním znevýhodněním v sobě najde sílu a odvahu pracovat i přes svůj handicap. Chtějí být společnosti prospěšní a podílet se na celkovém rozvoji země. Je však zapotřebí, aby se našli zaměstnanci, kteří tyto osoby přijmou a zaměstnají je. V zaměstnávání OZP velmi pomohla novela zákona z roku 2012, která udává, že každý zaměstnavatel s více než 25 zaměstnanci má povinnost zaměstnávat OZP v minimálně 4% podílu. Ne každý zaměstnavatel však má možnost tyto osoby zaměstnávat nebo neví, na koho se obrátit, aby pomohl OZP se o práci přihlásit. Pomocnou rukou vám je SZZP, neboli Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených, z.s.

S čím vám SZZP pomůže?

SZZP vám pomůže sehnat potřebnou pracovní sílu. Mnoho OZP hledá pracovní uplatnění a svaz pomůže spojit tuto pracovní nabídku s poptávkou tak, abyste dosáhli zaměstnanců a uchazeči našli pracovní uplatnění. Ať už jste zaměstnavatel nebo uchazeč o zaměstnání se zdravotním postižením, neváhejte se na SZZP obrátit, najdete ho na webu szzp.cz. Hledáte náhradní plnění Praha?

Náhradní plnění je náhradní formou plnění povinného podílu v zaměstnávání OZP. Mnoho lidí má k této problematice mnoho otázek, protože jde o něco, s čím se ještě nesetkali. Pokud nemáte možnost zaměstnávat OZP, můžete odvádět finanční plnění této povinnosti formou odvodu do státního rozpočtu. Další možností je nákup výrobků nebo služeb od firem, které zaměstnávají přes 50% OZP nebo od OSVČ se zdravotním postižením. Věděli jste, že můžete těmto subjektům také zadávat zakázky pro odběr náhradního plnění?

Na webu SZZP najdete firmy, od kterých můžete odebírat produkty i služby. Najdete zde rovněž kalkulačku, s jejíž pomocí si můžete snadno spočítat povinný podíl OZP a částku, za kterou služby nebo výrobky v režimu náhradního plnění nakoupíte. Je pro vás náhradní plnění stále nejasné? Na webu najdete také kontakt, kde vám poradí se vším, co potřebujete o náhradním plnění vědět.