Podnikání Pojištění

Pojistěte se proti škodám, které můžete způsobit v zaměstnání. Vyplatí se vám to!

Škody způsobené v zaměstnání nejsou rozhodně vůbec ničím výjimečným. Víte o tom, že se proti nim můžete pojistit? Můžete tak eliminovat důsledky, které z těchto škod plynou. Pojistku tohoto typu se tak rozhodne využít stále více lidí, a to už z toho důvodu, že náklady na takové pojištění nemusí být příliš vysoké, kdežto rizika, která kryje, rozhodně zanedbatelná nejsou.

Škody, které způsobíte v zaměstnání

Pokud se blíže podíváme na pojistku, která vás dokáže ochránit v zaměstnání, tak se jedná samozřejmě o škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli v rámci pracovněprávního vztahu. Jde v podstatě o pojištění odpovědnosti zaměstnance, které může být sjednáno jak zaměstnancem samým, tak rovněž jej může hromadné sjednat zaměstnavatel svým zaměstnancům. V závislosti na tom, jaká rizika jsou spojena s prací konkrétního zaměstnance, podle toho potom bývají blíže specifikovány pojistné produkty, resp. jejich varianty. Nabízejí se varianty pojištění:

  • Se standardním krytím
  • S rozšířeným krytím

Pro drtivou většinu zaměstnanců postačí standardní varianta krytí, která pokrývá běžné pojistné události. Potom jsou zde ještě varianty pro další skupiny zaměstnanců, což jsou typicky řidiči, jak to má například ERGO pojišťovna. Zde najdete varianty Řidič a také Řidič PLUS, kdy druhá zmiňovaná varianta je pro ty řidiče, kteří používají služební vozidlo také pro soukromé účely. Obecně tedy varianty pro řidiče slouží pro ty zaměstnance, kteří využívají služební vůz, případně řídí nebo obsluhují stroje. Vždy samozřejmě záleží na parametrech konkrétní pojistky.

Pojištění má řadu výhod

S pojištěním pro zaměstnance je spojena celá řada výhod. Je to třeba pojištění, které platí po celém světě, což mohou ocenit zaměstnanci, kteří často vyjíždějí na služební cesty. Je to také typicky pojištění, které si můžete sjednat výhodněji společně s jinými pojišťovacími produkty u dané pojišťovny.