Doporučujeme

Užitečné tipy pro prodej bytu

Na prodej bytu musíte chytře, prodej nemovitosti není snadným úkolem. Jde o událost, která vás pravděpodobně potká jen jednou za život. Když vidíte v inzerátech byty na prodej, možná si říkáte, že něco takového hravě zvládnete, ale nenechte se zmýlit. Mnoho lidí dělá při prodeji bytů mnoho zbytečných chyb a abyste se jich vyvarovali, přečtěte si několik užitečných tipů.

Nečekejte na prodej příliš dlouho

Možná si říkáte, že je krize a bude lepší počkat až skončí. Byt zajisté neprovozujete zdarma a máte s ním nějaké náklady. Důležitým faktem také je, že ačkoliv je už dlouho krize, nepotrvá věčně a ceny v budoucnu možná spadnou velmi dolů. Ideální možností je tedy prodat byt co nejdříve, dokud jsou ceny vysoko.

Příliš vysoká cena je chybou

Když jsou ceny nastavené příliš vysoko, nebude o váš byt příliš velký zájem. Když vidíte v inzerátech vysoké ceny nemovitostí, možná vás to motivuje k tomu, abyste také dali vysokou cenu, ale není to dobrý krok. Když nastavíte příliš vysokou cenu, nezíská váš byt dostatečně velkou pozornost. Když bude cena nižší, získáte mnoho zájemců a následně můžete formou aukce byt vydražit za mnohem více. Obálková metoda funguje a pomůže vám s ní realitní společnost na Maxima.cz, která vám dokáže udělat také odhad ceny bytu zdarma.

Čekání na schválení úvěru

Když máte zájemce o byt, možná automaticky předpokládáte, že si ho koupí. Pokud však čeká na schválení úvěru ze strany banky, možná se prodeje nedočkáte. Prodej bytu tak možná ani nedopadne. Banky jsou obezřetné, proces schvalování trvá dlouho a ne každému je úvěr schválen. Pokud nechcete riskovat, že celým prodejním procesem budete muset projít znovu, vybírejte přednostně zájemce s našetřenými penězi nebo zájemce, kteří mají předschválený úvěr.

Dbejte na foto staging

Když se dnes řeší prodej bytů, většina prodejců si ráda připlatí za foto staging. O co se vlastně jedná? Jedná se o naaranžování bytu takovým způsobem, aby vypadal co nejvíce atraktivně i bez stavebních úprav. Často se půjčí vybavení, dekorace nebo i nábytek a byt se nafotí tak, aby vypadal jako nejlepší možné místo pro život. Když máte u bytu profesionální fotky, získá mnohem více zájemců a také ho prodáte mnohem dříve.

S realitní společností nebo bez ní?

Jak chcete byt prodávat? Chcete vybrat nejnavštěvovanější realitní server a zde byt vystavit? Chcete snad použít k prodeji sociální sítě? Jeden server nestačí. Myslíte si, že víte, jak prodat byt za nejvyšší cenu? Vždy prodávejte byt přes profesionální realitní společnost. Díky tomu získáte za byt mnohem více peněz a prodáte ho za nejkratší možnou dobu. Profesionálové z MAXIMA REALITY osloví co nejvíce zájemců, postarají se o foto staging, řešení případných právních záležitostí, odhad ceny bytu a mnoho dalšího.