Doporučujeme

Peníze jsou dobrá věc

Peníze by se daly považovat za pomalu dokonalý vynález. Protože tyto nahradily původní velice nepraktický směnný obchod a umožnily tak, abychom si my lidé v mnoha ohledech polepšili. Jenže na všem se nějaké ty mouchy najít dají. V případě peněz jsou nepříjemné takové věci, jako devalvace, inflace a podobně. A nejhorší je na penězích to, že jich leckdy nemáme tolik, kolik jich potřebujeme. A když člověk nemá peníze, je na tom pochopitelně zle, ocitá se v dost nezáviděníhodné situaci.

Ten, kdo nemá dostatek finančních prostředků, nemůže, jak známo zaplatit za vše, za co by platit měl či chtěl. I když se mu nabízí totéž, co všem ostatním, prostě si nemůže dopřávat vše, co by chtěl. A strádá.

Ovšem nemusí být zase až tak zle. Ani ten, kdo se potýká se závažnými ekonomickými problémy, nemusí nezbytně trpět nedostatkem. Protože i kdyby vše selhalo, lze si ještě postrádané peníze půjčit. A jediné, co by tu mohlo dělat problémy, by bylo, kdyby si člověk nevybral ideální variantu půjčky.

A na jakou formu půjčky tedy vsadit? Když je na tom zájemce o ni nevalně, když má jen nedostatečné příjmy, nějaký ten nepěkný záznam v registrech dlužníků, exekuce na krku a podobně, měla by se stát jeho volbou nebankovní americká hypotéka. U té se totiž stačí zaručit za řádné splácení tím, že dá žadatel na dobu splácení do zástavy svoji nemovitost, a rázem odpadá zdlouhavé a náročné prověřování jeho solventnosti a dalších náležitostí, jež jsou charakteristické pro banky a jež nejednou zbaví člověka naděje na získání jakékoliv jiné půjčky než právě nebankovní hypotéky.

Člověk si tu zažádá přes internet, pošle několik fotografií oné nemovitosti k předběžnému posouzení, a než se naděje, může být vše vyřízeno a klidně i nemalá částka vyplacena. A to za ideálních podmínek, jaké nabízí jen nebankovní americké hypotéky.

A rázem je po starostech, z čeho to či ono zaplatit, když se vlastních peněz nedostává.