Doporučujeme

Když vás doma trápí hluk, je nejvyšší čas udělat odhlučnění

Domov je místem spojeným s bezpečím, klidem a pohodou. Domů se má člověk těšit, odpočívat zde a trávit zde příjemné momenty s rodinou. Místo toho má mnoho lidí domov spojený s hlukem, který přichází ze všech stran. Znají to především lidé v panelových bytech, kde se zvuk snadno rozléhá. Pokud máte hlučné sousedy, neznamená to, že si musíte na hluk zvyknout a tiše trpět. Můžete si snadno udělat odhlučnění domu nebo bytu a tím změnit nepříjemné prostředí na váš vysněný a klidný domov.

Víte, jak postupovat?

Může se to zdát jako nějaký velmi náročný proces spojený se zdlouhavou rekonstrukcí, ve skutečnosti je odhlučnění stěny, stropu nebo podlahy rychlé a cenově přijatelné řešení, které si může dovolit každý. Jde pouze o přilepení nebo namontování akustického materiálu tam, odkud hluk přichází. Po aplikaci akustického materiálu je odhlučnění natolik účinné, že nemusíte slyšet už vůbec žádný hluk nebo bude natolik tichý, že už vás nebude rozptylovat. Níže můžete vidět, jak účinné akustické materiály jsou.

V první řadě je potřeba akustické materiály koupit. Specializuje se na ně internetový obchod Akusticka-pena.cz. Naleznete zde vysoce kvalitní akustické materiály za skvělé ceny. Pro odhlučnění využijete zejména lisované akustické desky, které se snadno aplikují i řežou na potřebnou velikost.

Můžete na ně umístit OSB desky nebo sádrokarton. Jestliže žijete v malém bytě, vhodnější pro vás mohou být protihlukové eko desky. Zajímají vás specifikace jednotlivých materiálů? Najdete je přímo na webu prodejce, a to včetně podrobných návodů, se kterými hned pochopíte, že aplikace akustických materiálů svépomocí není nic těžkého a zvládnete ji také. Zajistěte si odhlučnění co nejdříve a udělejte z domova opět místo, kam se budete rádi vracet.