Doporučujeme

Když scházejí finance

Člověk, který se chce mít dobře, potřebuje mimo jiné záležitosti také vlastnit dostatek finančních prostředků. A to pochopitelně nikoliv proto, aby je pouze měl, ale proto, aby se jich mohl zbavovat tím, že je bude směňovat za zboží nebo služby, jež potřebuje.

Někdo si peníze vydělává, někdo pobírá nějaký ten důchod, rentu, sociální dávky, podporu v nezaměstnanosti a podobně, někdo je získává třeba i nelegální či vysloveně trestnou činností. Ale ať tak či onak, jsou takové finanční prostředky potřeba, a to proto, aby si za ně kdokoliv pořídil to, co potřebuje, co nemá a co mu jsou ostatní ochotni právě za peníze poskytnout.

Jenže znáte to. Ne vždy si člověk přijde na takové peníze, aby s nimi v reálném životě obstál. Někdo si jich vydělává příliš málo, něčí život si naopak žádá, aby byly činěny vysoké výdaje, a někoho třeba jenom zaskočí nečekaná potřeba vynaložit více peněz za něco, bez čeho se nedá obejít a s čím se nepočítalo.

A co si počít ve chvíli, kdy není peněz po určitou dobu dost? Nejednou je logické vyřešit to půjčkou. Zejména když je jisté, že se vše zase v dobré obrátí a je tak třeba jenom překonat panující momentální nedostatek.

A při takovém řešení lze vsadit třeba na nebankovní společnost, u níž se dá získat dokonce i hypotéka pro dlužníky či hypotéka po insolvenci. Tedy mohou tu uspět i ti, které by jinde odmítli proto, že neoplývají pozitivy označovanými souhrnně jako bonita žadatele.

Taková nejlevnější hypotéka je tu prakticky pro každého, kdo se může za půjčené peníze zaručit nemovitostí a kdo prokáže alespoň minimální schopnost hradit splátky. I když pak má někdo takový dejme tomu nízké prokazatelné příjmy, i když má tento nějaké záznamy v registrech dlužníků a jiné neblahé vlastnosti, dá se mu tu vyhovět. A to za v podstatě ideálních podmínek, jaké komplikovaným žadatelům nic jiného, než nejlevnější americká hypotéka nedokáže nabídnout.