Bydlení

Vybíráme novou podlahu

Podlaha je základem každého domu. Přesto se však poměrně často setkáváme s nekvalitní pokládkou či nevhodným výběrem podlahových krytin? Jak takovým chybám předejít a na co se při výběru nové podlahy zaměřit? Jako první se budeme muset rozhodnout, jaký materiál zvolíme.

Jak na výběr podlahy?

Chybu určitě neuděláte pokud se obrátíte na některou z renomovaných firem. Jistotou je například firma Meister, jejíž nabídku najdete na stránkách www.meister-podlahy.cz. Mezi běžně dostupné a zákazníky velmi žádané materiály patří laminátové podlahy, korek, dřevo, dlažba, vinyl. Tím nejluxusnějším materiálem je jednoznačně pravé dřevo. Investice do dřevěné podlahy je sice nemalá, ale na druhou stranu se jedná o podlahy s největší životností. Při výběru dřevěné podlahy je nutné zvolit správný druh dřeva podle jeho tvrdosti a odolnosti. Z praktického hlediska není vhodné vybírat dřevěnou podlahu do místností s vyšší koncentrací vlhkosti, protože dřevo je materiálem, který neustále pracuje. Stejně tak není dřevo vhodné do místností, kde by mohlo velmi snadno dojít k mechanickému poškození ostrými předměty. Typicky nejhonosněji působí dřevěná podlaha v obývacích pokojích, kde neujde zraku jediné návštěvy. Dřevěné podlahy Praha si můžete vybrat v některé ze specializovaných prodejen. Pokud si budete vybírat novou podlahu do ložnice, pak budete mít naprosto volnou ruku při výběru, zde bude záležet čistě jen na vašich preferencích, jelikož ložnice je místnost s takřka nulovou zátěží.

Podlaha do dětského pokoje

Naopak u dětského pokoje berte v potaz, že děti tráví poměrně velké množství času na zemi a proto je potřeba zvolit takovou podlahu, která bude hřejivá, dokáže tlumit nárazy hraček a dětské dupání a navíc bude i odolná vůči možným škrábancům. Počítejte také s tím, že podlahu v dětském pokoji budete muset poměrně často čistit. Proto jsou do dětských pokojů vhodné zejména korkové podlahy, či přírodní linoleum, které je navíc vhodné i v případě, že vaše děti trpí alergiemi či astmatem. Podlahy Mladá Boleslav vám nabídnou tyto i jiné materiály v mnoha dekorech.