Kvalitní pneumatiky jsou jedním z předpokladů bezpečné jízdy. Důležitý je především jejich vzorek, který musí mít předepsanou hloubku a odpovídat povrchu vozovky.

Zákonné nařízení o používání zimních pneumatik v zimních podmínkách není samoúčelným předpisem, ale vychází ze zkušeností a statistik dopravních nehod.

Jak pneumatiky vybírat?

Mějte na paměti, že neplatí rovnítko mezi drahou v kvalitní pneumatikou. Zároveň se ale nesnažte ušetřit koupí levných gum, které neskýtají jistotu bezpečné jízdy a také se brzy opotřebují. Řiďte se také tím, jak často budete jezdit, protože i některé levnější pneumatiky splňují potřebné parametry. Hlavní zásadou vždy je, vybírat výhradně podle údajů uvedených ve velkém technickém průkazu. Především se to týká stanovených rozměrů.

Někteří majitelé motorových vozidel se ve snaze ušetřit snaží volit kompromis v podobě universálních pneumatik, na kterých mohou jezdit po celý rok bez nutnosti výměny. Sice se zbaví starostí s přezouváním dvakrát v roce, ale zejména v zimě na náledí či sněhu nebudou mít nikdy jistotu bezpečné jízdy. Odborníci radí nasazovat příslušné gumy na letní a zimní období. Letní pneumatiky mají v horkém počasí lepší přilnavost k povrchu vozovky, zatímco zimní vzorek vás udrží i na zmrzlém, mokrém či zasněženém povrchu. Zimní vzorek oceníte také v prudším stoupání, v zatáčkách či na nekvalitním, a ještě k tomu zasněženém či zledovatělém povrchu.

Nakupujte jen u odborníků

Pestrý výběr spojený s odbornými radami nabízí PNEU OK shop s.r.o. Tento e-shop nabízí skutečně bohatý výběr pneumatik známých značek. Díky profesionálnímu zázemí a mnohaletým zkušenostem vám jeho pracovníci poradí, jakou značku, rozměr a druh dezénu bude pro vaše auto a pro vaši četnost a charakter jízd optimální. Na skladě má tento e-shop jak levné pneumatiky, tak sice dražší, ovšem vysoce kvalitní od renomovaných značek. V sortimentu nechybí ani disky kol nebo oblíbená alu kola. Ta jsou žádána nejen z důvodů atraktivního vzhledu, ale hlavně z praktických důvodů. U alu kol se nemusíte obávat koroze a díky své nízké hmotnosti ušetříte i na pohonných hmotách.