Spousta lidí dnes používá namísto stolních počítačů notebooky. Jsou lehké, skladné a přenosné, což je velkou výhodou pro pracovníky, kteří cestují, pohybují se v terénu nebo pracují střídavě v kanceláři a doma. Díky zabudované baterii je notebook, čili laptop, nebo prostě hovorově „noutbúk“ nezávislý na zdroji elektrického proudu. Samozřejmě, že častým používáním dochází také k různým závadám, které vyžadují odborný zásah.

Servis a opravy notebooků

Větším firmám, jejichž zaměstnanci používají notebooky se vyplatí uzavřít dlouhodobou smlouvu na servis notebooku. Tento servis nabízí firma RG computer, která kromě pravidelného servisu notebooků provádí i jejich jednorázové opravy jak pro firmy, tak pro běžné zákazníky. Těm stačí vyplnit formulář nazvaný „Objednat opravu“, který najdou na webových stránkách RG computer. Poté mohou svůj notebook doručit do speciální stanice pro opravy, kterou provozuje RG computer a opravený přístroj jim bude nejdéle do 10 dnů zaslán poštou na dobírku na udanou adresu.

Nejčastější závady u notebooků

Jednou z nejobvyklejších závad je, že notebook nereaguje na zapnutí, případně se zapne, ale po určité chvíle se samovolně vypne. Častou také dochází k tomu, že nefunguje klávesnice, případně jen některá z kláves. Fatální závadou, která neomezuje vlastní chod notebooku je rozbití LCD, což má za následek „pouze“ menší komfort, konkrétně zhoršení výsledného obrazu. V důsledku velmi četného otvírání a zavírání víka notebooku často dochází ke zlomení pantů víka. Ze stejného důvodu také často praská šasi. Předzvěstí závažné závady může být přehřívání nebo hlasité hučení během provozu notebooku.

Další závady

Firma RG computer opravuje všechny značky notebooků, ultrabooků, tabletů, pc a jiného hardwaru v oblasti výpočetní techniky. Zkušenosti jejich techniků potvrzují, že k častým opravám patří poškozená základní deska, u které je třeba vyměnit například grafický čip, čipset nebo další IC. A právě v případě závady základní desky nejlépe poznáte rozdíl mezi sevisními firmami. Většinou nabídnou zákazníkovi výměnu celé desky, což svědčí o absenci potřebných znalostí a dovedností. Firma RG computer vymění pouze vadné součástky, takže oprava notebooku vyjde zákazníka o poznání levněji.