Doporučujeme

Jste spokojení se svým internetem?

Většina lidí je dnes online prakticky neustále, surfují doma na počítači, připojují se k internetu přes televizi a když jsou mimo domov, užívají si internet na mobilu. Stala se z něho nejen výhoda, ale také povinnost, protože dnes bez internetu mnoho věcí jen tak nevyřídíte, od posílání plateb online až po jednání s úřady a mnoho dalšího. Každý používá internet k trochu jiným činnostem, pro někoho je to jen zdroj zábavy a někteří potřebují internet k práci z home office.

Jak zjistit, jak je internet kvalitní?

Dříve se kvalita internetu tak neřešila, většina lidí byla ráda, že nějaké internetové připojení vůbec má. Dnes už je to důležité téma, protože jsou uživatelé stále náročnější. Už nepoužívají internet jen k surfování, čtení zpráv a prohlížení mailů. Dnes se lidé často dívají na online přenosy ve vysoké kvalitě, hrají náročné online hry nebo třeba často stahují velké soubory. K tomu je potřeba kvalitní internet a jeho kvalitu může ověřit měření rychlosti internetu. Když si zajišťujete internet, obvykle si vyberete nějaký tarif nebo se vám poskytovatel zavazuje zajistit internet o určité rychlosti. Když se k němu zaváže, ještě to nezbytně neznamená, že vám takovou rychlost zajistí, proto se dělá měření rychlosti internetu, abyste si mohli otestovat, jestli je internet skutečně kvalitní nebo jestli je horší.

V mnoha případech se stává, že je internet výrazně pomalejší a to uživatel mnohdy pozná. Stahování i nahrávání pak může trvat delší dobu, hry a videa se mohou sekat nebo neustále načítat. To není nic příjemného, proto přejděte na rychlost internetu test, kde si můžete během krátké doby ověřit, jaká je skutečná rychlost internetu. Tento test zabere jen necelou minutu a následně se vám zobrazí, jaká je rychlost stahovaných dat, rychlost nahrávaných dat a také odezva v milisekundách. Rázem to můžete porovnat s garantovanou rychlostí a pokud bude vaše rychlost nižší, měli byste to s poskytovatelem řešit. Když vám rychlost nezvýší a kvalita se nezlepší, je to důvod, proč přejít ke konkurenci.