Doporučujeme

Důvody, proč je dopravní značení důležité

Dopravní značky a značení jsou běžnou součástí silničního provozu, ale ne vždy tomu tak bylo. První dopravní značky se objevily již ve starém Římě, ovšem dopravní značky v dnešní podobě přišly s vynálezem kola. Dnes se dopravní značení používá nejen při dopravě, ale také na stavbách, v továrnách, při pořádání kulturních a sportovních akcí apod. Topznak je pražská společnost zabývající se nejen prodejem, ale především pronájmem dopravního značení. Pronájem výhodný zejména pro organizace, které potřebují dopravní značení pouze nárazově nebo dočasně.

Dopravní značení je pro všechny srozumitelné

Dopravní značení je jednotné, po Evropě potkáte stejné značky (samozřejmě existuje několik výjimek). Pokud jste zdárně prošli autoškolou, měli byste vědět, na co vás dopravní značení upozorňuje nebo varuje. Práce na silnici, jízda kolem stavby, způsoby parkování, které zajišťují parkovací sloupky, například tyto https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany/ – to jsou jen některé příklady, kdy je nutné použít dopravní značení.

Dopravní značení zvyšuje bezpečnost

Bez dopravního značení by nejen na silnicích vládl chaos a zmatek, což by vedlo k těžkým, mnohdy smrtelným, nehodám. Dopravní značky určují řád a chod v silničním provozu, dopravní značení informuje a varuje řidiče před nebezpečím nebo situacemi, které se mohou zdát na první pohled zřejmé. Například změny ve vaší obvyklé trase nebo upozornění na práce či nehodu.

Dopravní značení slouží k ochraně

Dopravní značení slouží k ochraně řidičů, chodců i cyklistů. Dodržováním pokynů z dopravního značení a respektováním upozornění rapidně klesá nebezpečí nehod a úrazů.

Pokud se i vy chystáte ke stavbě, plánujete uspořádat festival, běžecké závody či akci pro děti, zajistěte pro všechny bezpečnost s pomocí dopravního značení na topznak.cz