Už se vám nechce koukat na starou obývací stěnu s mnoha skleněnými vitrínami a vystavenými „lapači prachu“, které byly moderní před dvaceti lety? Závidíte známým, kteří se rozhodli k modernímu, vzdušnějšímu stylu a radikálně změnili celý svůj interiér? Pokud jste se i vy rozhodli k této změně a konečně máte vybrané nové komody, police, stolky a skříně, pak už jen zbývá vše sestavit podle přiloženého plánku.

Bez aku vrtačky se neobejdete

Velkým pomocníkem je při sestavování nábytku právě aku vrtačka, která vám práci značně usnadní a velmi urychlí. Ovšem při výběru aku vrtačky vsaďte spíše na kvalitu než-li cenu. Pokud si pořídíte aku vrtačku s bezuhlíkovým motorem, práce vám půjde téměř sama od ruky a nově sestaveného nábytku se dočkáte dřív než si myslíte. Bezuhlíkové vrtačky naleznete v nabídce společnosti Stanley®, která se specializuje na prodej vysoce kvalitního nářadí pro profesionály i domácí kutily. Vrtačka kromě vrtání klasických děr funguje také jako aku šroubovák a utahovák a to jsou právě její vlastnosti, které při sestavování nábytku nejvíce využijete.

Na co vše se připravit?

Nikdy od ničeho nevyhazujte plánek a řiďte se přesně podle něj. I když máte pocit, že to zvládnete sami a že ho k ničemu nepotřebujete, může se vám celkem snadno stát, že budete muset celou skříň rozmontovávat kvůli jedné operaci, kterou jste přehlédli nebo se vám zdála nepodstatná.

Vše si neustále přeměřujte. Přísloví: Dvakrát měř a jednou řež, nevzniklo jen tak náhodou a pokud k měření použijete laserový dálkoměr, je chyba téměř vyloučena. Dálkoměr vám také zvládne vypočítat objem nebo obsah měřené místnosti a vám se tak nemůže stát, že se sestavená skříň nevejde na vybrané místo.

Desky si rozdělte vedle sebe po místnosti, jak je budete postupně skládat. Nebudete nikde nic hledat a chaoticky přehrabovat. Práce vám bude ubývat pod rukama a nový nábytek bude brzy na světě.