Doporučujeme

3 tipy, jak můžete i vy bezpečně zhodnotit vaše peníze

Pokud chcete nechat svoje úspory kvést, ale zároveň o ně nechcete přijít, pak pro vás máme ideální investiční příležitost.

Investovat dnes už může naprosto každý. Možností je na trhu doslova nepřeberné množství, takže nezáleží na tom, jak velký máte kapitál nebo zkušenosti. Pokud ale chcete vědět, jak zhodnotit peníze a zároveň je udržet v bezpečí, čtěte dál. V následujících řádcích vám poradíme.

Dluhopisy

Dluhopisy patří mezi nejlepší investice, které můžete v dnešní době realizovat. Jsou poměrně bezpečné a některé nabízí i dostatečně vysoký výnos. Co ale vlastně ten dluhopis je? Jde o půjčku dané firmě. Společnost si totiž často nemůže vzít úvěr v bance, a tak vypíše dluhopisy a ty nabídne investorům. Mezi nejbezpečnější patří především státní dluhopisy, ale také dluhopisy společnosti Premiot, které vám přináší vysoký výnos a velice nízké riziko.

P2P půjčky

Kam investovat dál? Ideální příležitostí pro drobné i movité investory jsou P2P půjčky. V zásadě jde o podobný princip jako u dluhopisů s tím rozdílem, že nikdo nic nevypisuje ani neprodává. Na druhou stranu jde ale o rizikovější investice. Stejně jako u dluhopisů totiž půjčujete dlužníkům, kteří nemají šanci získat úvěr v bance. Na druhou stranu ale dostanete uspokojivý úrok, častěji vyšší než 10 %.

ETF fondy

Bezpečných investic na trhu příliš mnoho nenajdete. A pokud ano, jejich výnos nebude příliš vysoký. To samé platí i o ETF fondech. Jsou sice bezpečné, ale úrok příliš uspokojivý není. Tedy alespoň v případě, že vás láká zhodnocení v desítkách procent. Pokud se spokojíte s jednotkami procent ročně, budete s ETF fondy spokojeni. Tento způsob investování je přitom vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé investory. Vhodné jsou ale především pro ty, kteří se investování příliš nevěnují. Jde totiž o možnost, jak bezstarostně získat nějaké to procento k našetřeným penězům navíc a minimálně pokrýt tak inflaci.