Veřejnost vnímá offshore podnikání jako něco nezákonného, nebo přinejmenším tajemného. Důvodem je nedostatek objektivních informací, neboť se jedná v podstatě o srovnatelné podnikání jako každé jiné.

Rozdíl je pouze v tom, že je přitom využíváno třetích (offshore) zemí, které umožňují optimalizovat daňové zatížení zejména podnikatelům ve vyspělých státech, kde bývají daně často neúměrné. Jurisdikce v zemích, pro které se vžilo označení daňový ráj, umožňuje lákat mezinárodní kapitál na svá území a na oplátku nabízejí investorům výhody v podobě minimální daňové povinnosti, ochrany majetku, anonymity vlastnictví a jiných. Samotné podnikání probíhá ale mimo území těchto zemí.

Jak to probíhá

Podnikání offshore je výhodné zejména pro obchodní aktivity. Offshore společnost nesmí podnikat na území daňového ráje, řídí se jinými zákony než místní podnikatelé a výměnou za zákaz podnikání získávají právě daňové, ale i jiné výhody. Offshore jurisdikci lze využít pro vlastní podnikání celou řadou způsobů. Nastavení vhodné mezinárodní struktury závisí vždy na konkrétní situaci a na preferencích podnikatele zakládajícího offshore společnost.

Jak se offshore společnost zakládá

Málokdo má tolik zkušeností, kontaktů a možností, aby se offshore podnikání mohl pustit na vlastní pěst. Mnohem efektivnější je využít služeb společnosti Winston Wolfe & Co sídlící v Dubaji. Jedná se vlastně o registračního agenta licencovaného vládou Spojených arabských emirátů. Zaměstnanci této společnosti mohou podnikatelům a investorům pomoci založit obchodní společnost, nalézt pro ně optimální daňovou úlevu a otevřít bankovní účty přímo ve Spojených arabských emirátech, ale i v dalších daňových rájích, jako je Belize, Seychely, Hong Kong, Britské panenské ostrovy, Marchallovy ostrovy, Mauricius, ale také USA, Velká Británie nebo Švýcarsko. Efektivita zakládání těchto obchodních společností s pomocí profesionálů je dána především tím, že zaměstnanci společnosti Winston Wolfe & Co mají jednak bohaté zkušenosti a hlavně potřebné kontakty.