Fotopast je zařízení, které reaguje na pohyb. Jakmile jej zaznamená, pořídí snímek a uloží si jej do paměti nebo odešle na mobilní telefon nebo email. Ve většině případů se používá na sledování divoké zvěře nebo k ochraně majetku před zloději.
Špionážní kamery lze využit však i pro jiné účely. Je skvělá i pro koníček typu rybaření. Nabízí totiž ideální možnost, jak zlepšit šance k ulovení skvělé trofeje. Jak taková fotopast funguje a co od ní čekat.
Špionážní kamera funguje jako klasický fotoaparát, ale má navíc pohybový senzor
Fotopast lze srovnat s klasickým fotoaparátem, jelikož funguje na stejném principu. Má však navíc pár úprav, které z ní dělají odolnější zařízení pro extrémní podmínky. Každá správná fotopast má PIR čidlo, které reaguje na pohyb. Jakmile se člověk nebo zvíře dostane do zorného pole snímače, špionážní kamera pořídí fotografii.
Moderní fotopasti disponují čidlem, který rozporná nežádoucí pohyb. Nevznikají tak poplašné snímky, které nemají žádný účel. Velmi kvalitní fotopast zaznemná pohyb až na 20 metrů, ale kvalitní snímky jsou pořizovány zhruba na rozsah deset metrů.
Co moderní fotopast nabízí
Moderní fotopasti zvládnou pořídit velmi kvalitní snímek a také kratké video se zvukem. Připojení je možné pomocí UBS nebo si pořídit zařízení, které disponuje GSM modulem. Do něj následně vložíte SIM kartu a zařízení odesílá pořízené záběry přímo na váš chytrý telefon nebo na email. Současné modely disponují i Wi-FI modulem. Ten se hodí především v momentě, kdy umístíte fotopast na těžko dostupné místo, ale chcete si vybírat fotografie v krátkém intervalu. Pomocí Wi-Fi připojení máte špionážní kameru vždy na dosah. Většina fotopastí disponuje 32 GB úložného prostoru. Rozlišení u fotografií se pohybuje v rozmezí od 2 MP do 12 MP.
Fotopasti jsou odolné proti vodě. Z toho důvodu se hodí pro rybaření. Pod vodou bude zaznamenán veškerý pohyb a vy tak máte skvělý přehled o tom, jaké ryby jsou ve vašem revíru a jak se jim daří. Získáte tak skvělé informace k připravení návnady podle druhu ryb.