Když se řekne plot, každému z nás se vybaví něco jiného. Někdo v něm vidí doplněk k domu, jiný zase možnost oddělit svůj pozemek od toho sousedova. Jisté je, že ploty přináší dostatečné množství soukromí. A co je nejdůležitější? Ochrání váš majetek od případných zlodějů a nevítaných návštěv. Přemýšlíte o tom, že uděláte změnu a vyměníte komplet celý plot? Pak si pokládáte otázku, jak si vybrat ten správný typ?

Podle čeho si plot vybírat?

Povětšinou vybíráte typ, který vám bude sloužit hned několik let, přesněji několik desítek let. Proto je nutné vybírat víc než pečlivě, jaký plot pořídit. Přemýšlíte, jaký typ zvolit zrovna pro vaši zahradu? Plastový? Dřevěný? Kamenný? Nebo snad živý? Každý z těchto typů plotů má své plusy i mínusy, výhody a nevýhody. Podrobněji jsme se podívali na kovové ploty. Co všechno přináší? A mají nějaké chyby?

Vybíráme kovový plot

Podíváme-li se na vzhled kovových plotů, pak je zde viditelná jistá elegance, vznešenost. Ať už během let změníte vzhled domu, barvu, vyměníte okna či vstupní dveře, vzhled kovu je nadčasový a bude se hodit ke každé změně. Ploty a oplocení fotogalerie nabízí spoustu motivů a nejrůznějších modelů, vyberete si takový, který se vám líbí. Využívají-li se materiály kvalitní, pak ho nepřekvapí déšť, sníh, přímé a ostré slunce, povětrnostní podmínky a další vlivy počasí.

Disponuje velmi dobrou ochranou před případným vniknutím, zvláště pokud zvolíte vzhled kovových hrotů nebo špic. Když bude provedení plotu kvalitní, prakticky se o nějakou údržbu nemusíte dál starat, kovové ploty vydrží i několik desítek let. Jako nevýhoda se může jevit vyšší pořizovací cena oproti jiným variantám. Nicméně je nutno vzít v potaz životnost plotu. Kovový vydrží podstatně déle než například plastový či dřevěný a tím pádem se finančně vyplatí.