Rozhodli jste se začít podnikat a hledáte možnost co nejrychlejšího a nejhladšího startu? Pak je tu pro vás ideální řešení v podobě ready made společnosti. Jedná se o skvělý způsob, jak získat hotovou společnost za rekordně nízký čas.

Se splaceným základním kapitálem navíc máte jistotu solidního renomé.

Co je to ready made společnost?

Ready made společnosti jsou podnikatelským subjektem, který byl vytvořen pouze za účelem prodeje klientovi, který chce začít rychle podnikat. Odpadá tak spousty byrokratických opatření, jako je čekací doba na přidělení čísla IČO u nově zakládané společnosti.

Založení nové společnosti je v dnešní době poměrně snadné a rychlé. Nicméně i tak to zabere jistý čas. Nespornou výhodou již vytvořených společnosti je právě menší časová náročnost, kdy je již přiděleno IČO, je zapsaná v obchodním rejstříku a klient si zakupuje hotový subjekt, s kterým může ihned nakládat podle vlastního úsudku. Stačí si jen vyrobit razítka, vizitky nebo rovnou můžete podepisovat smlouvy a to před zapsáním změn do obchodního rejstříku. Jmenování do funkce jednatele se vztahuje ke dni prodeje společnosti a v obchodním rejstříku se datum jmenování jednatele zapíše až zpětně.

Splacený základní kapitál

Předem připravená společnost k odkupu má splacený základní kapitál v hodnotě 200 000 Kč. Dle zákona je možné vytvářet korunové společnosti, tedy společnosti se základním kapitálem 1 Kč, ale takové společnosti nebudí příliš dobrý dojem a obchodními partnery jsou vnímány negativně a podezřele. Připravené ready made společnosti dle standardních poměrů mají splacený a zapsaný kapitál ve výši 200 000 Kč. Jedná se o jeden z hlavních bodů, které při startu v podnikání působí mnohem věrohodněji a pro potencionální obchodní partnery je tato částka mnohem přitažlivější.