Kde byste chtěli pracovat? Velké množství Čechů bydlí nebo pracuje v zahraničí, není nikde dáno, že když se narodíme v Čechách, že zde musíme strávit zbytek života. Svět je velký a proč nevyrazit do takové země, která nás láká nejvíce. Někteří lidé míří do USA, jiní třeba do Kanady, do Německa a je i mnoho lidí, kteří hledají pracovní uplatnění v Polsku. Je zde mnoho Čechů s polskými kořeny, kteří mají v Polsku rodinu, studovali zde, mají zde svůj protějšek, bydlí blízko polských hranic nebo je tato země zkrátka láká.

Začněte s hledáním práce v Polsku

U Polska je pochopitelně výhodou, že je to sousední země a je to sem blízko. Když si zde budete hledat zaměstnání, je vhodné k tomu použít ten nejjednodušší způsob, online pracovní portály. Stejným způsobem se hledají pracovní nabídky i u nás a kdekoliv ve světě. Praca v Polsku se hledá nejlépe s těmi největšími pracovními portály, kde je největší koncentrace nových nabídek. Je důležité takové portály znát a mezi největší patří web Hitpraca.pl. Můžete si zde poměrně snadno najít zaměstnání a na webu zvládne hledat naprosto každý. Je přehledně rozdělený a zaměstnání můžete hledat podle konkrétní lokality i podle oboru. Je vaším cílem praca Łódź? Stačí lokalitu vybrat a nastavit si okruh.

Nabídky jsou zde uspořádané od nových až po starší. U každé nabídky je uvedené datum, kdy byla přidána. Na vhodné inzeráty reagujte okamžitě, abyste zvýšili šanci, že si zaměstnavatel vybere právě vás. Je důležité mít připravený aktualizovaný životopis v polštině a často zaujme i správně sepsaný průvodní dopis. Práci je vhodné sledovat denně a můžete si hledání usnadnit tím, že si necháte informace o nových pracovních nabídkách zasílat přímo na váš email. Zatímco uchazeči mohou zaměstnání na webu hledat, pro zaměstnavatele představuje snadnou možnost, jak si najít zaměstnance. Vložení pracovního inzerátu je zcela zdarma a osloví velké množství lidí.