Rozhodli jste se, že si uděláte pilotní průkaz na ultralight? Pak se nevyhnete určité povinnosti – letecké školy vyžadují, aby si žáci před absolvováním prvního sólo letu uzavřeli pojištění odpovědnosti pro piloty. Zároveň obvykle nabízí jeho zprostředkování, ale chcete-li mít jistotu, že za své peníze získáte opravdu kvalitní pojistnou ochranu, najděte si vhodný produkt sami.

S atraktivní nabídkou přišla před dvěma lety pojišťovna ERGO. Co přesně její pojištění zahrnuje a co byste o něm měli vědět?

Pro koho je pojištění určeno?

Pojištění odpovědnosti pro piloty je vhodné pro rekreační i profi piloty, instruktory a žáky leteckých škol. Smyslem tohoto produktu je pojištění se pro případ škod způsobených na vypůjčeném letadle (nesmí být ve vlastnictví pojištěné osoby), nikoliv však škod, ke kterým dojde provozem stroje. Vztahuje se na letadlo registrované v některé z členských zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

 

Pojištění pilotů se vztahuje na letouny, rotorová letadla (vrtulníky), kluzáky, ultralehké letouny, ultralehké vrtulníky a ultralehké motorové vírníky.

Základní parametry pojištění

Pojištění pilotů má volitelný limit pojistného plnění v rozmezí od 50 do 600 tisíc korun (viz. sazby pojistného pro piloty). Výše spoluúčast je jednotná pro všechny pojištěnce a činí 10 %. Produkt platí celosvětově, a to i pro amatérské soutěže či veřejná vystoupení.

Pojistěte se snadno a rychle online

Pojistit se můžete bez (varianta STANDARD) i s připojištěním finančních škod (varianta PLUS). Pojištění si lze sjednat online a v případě platby kartou začíná okamžitě platit. Podmínkou je let z letiště s řízeným provozem v jeho provozní době. Chystáte-li se vzlétnout z letiště s neřízeným provozem, pojištění začne platit následující den po sjednání.