Přemýšlíte nad tím, že vstoupíte do světa obchodu? Neváhejte dlouho. Právě nyní mají obchodníci obrovskou příležitost, jak zazářit na trhu. Tou příležitostí je takzvaný franchising. Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, kdy je možné si otevřít pobočku známé a dobře fungující značky. Každého budoucího podnikatele či obchodníka tak potěší, že nebude muset přicházet na trh jako nováček bez zkušeností, ale už zprvu bude působit jako ostřílený podnikatel, kterého se musí konkurence obávat.

Franchising je dnes velmi oblíbený. Na základě něj dnes funguje nejedna zahraniční, ovšem i česká společnost. Každý si může zvolit, v jakém oboru začne podnikat a pro jakou franšízu se rozhodne. Tento výběr je na celém podnikání to nejtěžší. Franšíz je totiž tolik, že si jen málokdo vybere lusknutím prstů.

Abyste nešlápli vedle, poradíme vám, s jakou franšízou nejlépe zapadnete na trh.

Znáte firmu Extéria Market?

Unikání franšízou, s níž se vyplatí spolupracovat, je Extéria Market. Jedná se o skvělou a fungující společnost, která se rozrůstá rychlostí blesku. Jelikož moc dobře ví, že díky franchisingu se může rozrůstat s daleko větší úspěšností, neustále hledá nové franšízanty, kteří by byli ochotni vést nově vznikající pobočky a kteří by se tak podíleli na stále rostoucím byznysu.

Jaké jsou výhody?

Rozhodující je však to, co může spolupráce přinést. Mezi hlavní výhody této franšízy patří zejména to, že její produkt je dán zákonnou povinností, což znamená, že má jistou budoucnost. Zároveň je velmi lákavá pozice na trhu, stejně jako je lákavá nabízená pomoc při otevírání nové pobočky (pomoc se vždycky hodí a ne každý ji nabízí, ocení ji nejen nováčci, ale také ostřílení obchodníci).

K řízení pobočky získá každý franšízant podrobný manuál, díky čemuž bude začátek podnikání opět jednodušší. I to je jistou výhodou.