Uvažovali jste někdy nad zřizováním nebankovní půjčky? Pokud ano, určitě vás překvapilo množství nebankovních půjček na trhu. Dnes jsou nebankovní půjčky velice atraktivní, ostatně to se dalo čekat. Lidé si dnes svého času váží a chtějí ho investovat nejlépe, jak umí. Nechtějí trávit půl dne na pobočce banky, chtějí naopak využít svůj čas daleko efektivněji. A tak upřednostňují zmiňované nebankovní půjčky, protože o ně lze zažádat online.

Zejména lze z domova zažádat o rychlou půjčku online. Stačí, když vyplníte formulář, který poté několika kliknutími odešlete. Nezapomeňte uvést své bankovní konto, na které mají přijít požadované peníze. Doporučujeme zejména Razdva půjčku, v rámci které přistanou peníze na bankovní konto do patnácti minut od schválení úvěru.

Ať už ale sjednáváte rychlou půjčku online nebo jakoukoli jinou nebankovní či krátkodobou půjčku, měli byste se informovat při sjednávání úvěru o všem, co je podstatné a nutné. Na co konkrétně se tedy zeptat?

Jaká je výše úroků?

Je velice důležité se informovat o tom, jaká je aktuální výše úroku u sjednávané půjčky. Informujte se hlavně o úroku, který platí za rok. Velice často se stává, že první rok je nabízen velmi atraktivní úrok, druhý rok se však nese v duchu příliš vysokého úroku.

Jaká je hodnota RPSN?

I když se mnozí lidé domnívají, že úrok a RPSN jsou dvě stejné věci, není to tak. Výše úroků je zcela jiná než hodnota RPSN. V případě, že sjednáváte úrok, informujte se i o zmiňovaném RPSN.

Jaké jsou sankce a poplatky?

Měli byste se také zajímat o to, jak vysoké jsou sankce a poplatky v případě, že dojde k pozdnímu splacení splátky či podobně. Nebankovní společnosti i banky si účtují poplatky často za hromadu nesmyslů, proto se ptejte i na toto.

Je možné dříve splatit půjčku?

Také se informujte o tom, jestli je vůbec možné dříve splatit půjčku než v požadovanou dobu. Mnohé banky si účtují za brzké splacení úvěru nesmyslně vysoké částky, které vás donutí splácet úvěr tak dlouho, jak je to stanovené ve smlouvě.