Splnili jste si sen a nastěhovali jste se do vysněné nemovitosti? Pokud ano, nezapomínejte také na její ochranu, nebo na ochranu věcí, které zde máte. Základem by měla být vhodná pojistka. Jaká konkrétně? Na tři hlavní se podíváme společně.

Pojištění nemovitosti

Tento typ pojistky se týká každého, kdo si sen o bydlení splnit tím způsobem, že si buď koupil, nebo si postavil rodinný dům. Jedná se tedy o pojištění domu jako nemovitosti. Pokud jde o charakteristiku této pojistné ochrany, tak se může vztahovat na mnoho věcí. Sem se primárně řadí:

  • Stavba jako taková
  • Pozemek
  • Stavby a věci na pozemku

Nutno také říci, že pojistka nemovitosti může být spojena s celou řadou rizik, od počasí, přes zloděje a vandaly, až například i po pád letadla, nebo jinou málo pravděpodobnou událost.

Pojištění domácnosti

Jdeme na variantu číslo dvě. Ta se nehodí jenom těm, kteří bydlí v rodinném domě, ale hodí se také těm, kteří bydlí v bytě. Pojištění domácnosti je totiž unikátní v tom, že se nevztahuje na samotnou stavbu, ale na vše, co je uvnitř. Vztahuje se tedy na kompletní interiér. A to jak na věci, které patří do segmentu nábytku a vybavení, tak se vztahuje také na domácí spotřebiče. Výhodou této pojistky je to, že je mnohdy rozšířená i na sklepní prostory.

Pojištění majetku

Každý má nějaký ten majetek. Pokud jde o ten, který je zcela běžný, patří sem třeba notebook nebo počítač, ale i výpočetní technika, televize, nebo další elektronika. Toto všechno lze ochránit určitým pojistným produktem. A tím je pojištění prodloužené záruky. Přijde vhod především tomu, kdo nechce riskovat, že se přístroj po 2 letech pokazí a opravu bude nutné financovat z vlastních zdrojů. Takto se o proplacení opravy nebo náhradu v podobě nového přístroje postará právě pojišťovna. Ideální pro toho, kdo si chce dané věci užívat bez velkých výdajů skutečně dlouho.