Čas od času je potřeba mít věci pod kontrolou. Nejen v práci, v rodině, v životě, ale třeba také ve svém okolí. Stalo se vám, že jste měli pocit, že věci, které máte doma jsou jinak? Někdy se stalo, že v okolí byly domy vykradeny. Pro větší a maximální bezpečí se snažíte udělat maximum, ale přesně nevíte, co ještě dělat? Řešíte problémy s poštou nebo kurýrními službami? Nebo chcete jen hlídat svého psa? Ať už jsou důvody jakékoliv, fotopasti mohou hodně pomoci. Kde například?

„Měla jsem pořád pocit, že mi někdo chodí po zahradě. V pergole jednou jsem měla květináč na jiném místě, podruhé byla na židli poduška, kterou schováváme v truhle. Když se mi ještě párkrát něco podobného stalo, přinesl z práce fotopast Bunaty, kterou si prý půjčil. Schoval ji do skalky, která je namířená přímo na naši pergolu. Jaké bylo mé i manželovo překvapení, když jsme zjistili, že nám po zahradě běhá sousedka. Hodinu po našem odchodu si přišla k nám, seděla ve stínu naší pergoly, přečetla si noviny, vypila kafíčko, které přinesla a otrhala jahody. Jen tedy nevím, jak to se sousedkou vyřeším“ v šoku popisovala Klára.

„S místním pošťákem svádíme už dva roky boj. Pravidelně nám chodí balíčky, k práci provozujeme e-shop s oblečením z Anglie. Moje sestra tam žije a společně si takto přivyděláváme. Pošťák se ani neobtěžuje zazvonit, jen hodí lístek a my musíme na poštu. Manžel bývá doma celé dny, pracuje z domu. Na poště jsme zastání neměli – máte důkazy? Ne, tak nashle. Fotopasti Bunaty jsme našli náhodou a manžel hned věděl, co dělat. Díky snímkům a videu jsme dostali potřebné důkazy. Někdy totiž balík skončil na trávě, promočený a zboží znehodnocené. Pošta nám balíky odškodnila, vše napravila a dneska tentýž pošťák zvoní a to někdy i dvakrát“ směje se Zuzana.