Zkoušeli jste se pozeptat známých, podívat se na inzeráty, navštívit okolní obchody, ale práci se vám stále najít nedaří? Nechte stranou nesnáze a raději zapněte svůj počítač či mobilní telefon. Vyhledejte si pracovní portál a začněte si vybírat tu pravou práci pro vás.

Hledání nové práce

Ať už hledáte novou práci, jelikož zatím žádnou nemáte, nebo chcete změnit práci dosavadní, je pro vás vhodnou volbou hledání pracovní nabídky na internetových portálech. Na nich totiž můžete svou budoucí práci hledat snadno a bez starostí z pohodlí vašeho domova. Stačí zadat potřebná kritéria, tedy, kde práci hledáte či čeho by se vaše budoucí práce měla týkat a vyhledávat. Naskytne se vám na tisíce nabídek volných pracovních míst. Hledejte vždy tu pravou práci právě pro vás a na základě telefonního čísla či e-mailu kontaktujte danou firmu.

Vhodný životopis

Pozor si dejte především na vypracování vašeho životopisu, který by měl být zhotoven vkusně a přehledně, aby se v něm personalista dobře vyznal. Nezapomeňte na vaše jméno, adresu, titul, datum narození, popřípadě e-mail a telefonní číslo, dále by neměly chybět informace o dosaženém vzdělání a dosavadních pracovních zkušenostech. V životopisu by neměla chybět ani zmínka o řidičském průkazu, PC dovednost a vašich zálibách a přednostech. Vhodně zpracovaný životopis totiž může snadno oslovit vašeho potencionálního zaměstnavatele.

U nabídek práce hledejte:

  • Místo výkonu práce
  • Typ práce
  • Ohodnocení (alespoň rozmezí)
  • Úvazek
  • Den nástupu do práce
  • Požadované zkušenosti a znalosti

Nepodceňujte se

Důležité je se u hledání nové práce zbytečně nepodceňovat. Pokud máte pocit, že je vaše angličtina na komunikativní úrovni, hledejte také zaměstnání, ve kterých je anglický jazyk vyžadován. Zbytečně se nepodceňujte a neobírejte se o možnost pracovat na kvalitním a příjemném pracovišti s možností rozvíjení vlastních schopností.