Pod pojem jednoúčelové stroje zahrnujeme nejrůznější obráběcí a jiné konvenční stroje. V případě jejich opotřebení i zastarání se nemusí odvézt do šrotu, ale po provedení odborné opravy a modernizace mohou sloužit dál. Opravy včetně generálních, repase a modernizace jednoúčelových strojů provádí společnost KONEL sídlící ve Zlíně. K jejím dalším činnostem patří také výroba speciálních komponent pro automobilový, dřevoobráběcí, gumárenský a masný průmysl. Vedle těchto činností se firma podílí také na spolupráci pro vědu a techniku, vyrábí některé součásti určené pro odvětví sypkých hmot a kapalin.

Opravy strojů

Majitelé konvenčních obráběcích strojů si u společnosti KONEL mohou objednat provedení oprav včetně generálních a jejich modernizaci. Častým problémem těchto strojů bývají zastaralé a nespolehlivé řídící systémy. Zkušení mechanici firmy vymění řídící systém za nový, který odpovídá současným požadavkům. Ze stroje jsou v rámci opravy rovněž odstraněny variátory a převody, které jsou nahrazeny pevným převodem a frekvenčním měničem.

Výroba speciálních jednoúčelových strojů

Kromě opravy, modernizace a generální opravy strojů se firma KONEL zabývá také navrhováním a přímou výrobou různých speciálních strojů a zařízení. Jejich konstrukce i výroba se provádí v souladu s požadavky zákazníka. Pro toho takový přístup maximálně výhodný, jelikož se může aktivně podílet na konečném řešení tak, aby co nejlépe odpovídalo jeho potřebám. Za účelem dosažení optimálního výsledku každé zakázky, jsou všechny technické detaily a postupy v průběhu oprav či výroby neustále konzultovány celým odborným týmem techniků a konstruktérů.

Další činnosti firmy

Firma KONEL provedla již celou řadu oprav řízení výrobních strojů, ale také například ve spolupráci se společností ROLIOL nainstalovala několik systémů dávkování vápna a výroby vápenného mléka pro hygienizaci a neutralizaci. Další činností je osazování výrobních linek různými řídícími systémy, instalace řízení míchacích zařízení, dávkování směsí, hlídání teploty a další. Ke klientům firmy patří také čistírny odpadních vod, spalovny nebo některé potravinářské podniky.