Binární obchodování se velice rychle rozšířilo mezi veřejnost, ovšem osvěta zaostává, takže se mnoho obchodníků pouští do investování nepřipravených.

Přitom binární obchodování není ničím jiným, než investováním, při kterém je třeba dodržovat celou řadu důležitých pravidel.

Kapitál

Pokud se chystáte obchodovat binární opce, první zásadou je mít připravený rizikový kapitál. To jsou finanční prostředky, které si můžete dovolit ztratit. Nesmí se tedy jednat o úspory určené na nějaký jiný konkrétní účel, a už vůbec ne o vypůjčené peníze.

Investiční obchodování je riziková činnost, která může přinést nejen zisky, ale také ztráty. Zejména nezkušeným obchodníkům hrozí ztráty, proto je potřeba počítat s možností, že investované prostředky ztratíme. Z tohoto důvodu musí jít o peníze, jejichž případná ztráta nás nijak významně neovlivní.

Testování

Důležitou součástí příprav na vlastní obchodování jsou testy. A to jak na historických datech, na datech v reálném čase na demo účtu. Vynechání tohoto kroku a okamžité obchodování se skutečnými penězi vede ke ztrátám.

Pro pravidelné zisky z obchodování binárních opcí je třeba získat hodně zkušeností a vybudovat si obchodní strategii. Toho je možné dosáhnout v rámci testů, při kterých se obchoduje s virtuálními penězi, takže nehrozí ztráta kapitálu.

Při skutečném obchodování stojí každá chyba peníze, které není možné jen tak získat zpět. Proto je třeba se v testech připravit co nejdůkladněji. Je třeba počítat s tím, že takové přípravy budou trvat minimálně několik měsíců.

Navíc se může stát, že k ziskové strategii prostě nedospějeme. To se ve skutečnosti přihodí většině začátečníků. V takovém případě vůbec nemá cenu přecházet na obchodování se skutečnými penězi.

Brokeři

I když i samotné testování je třeba uskutečnit na kvalitních datech, aby výsledky byly relevantní, klíčová je volba brokera zejména při přechodu na obchodování s reálnými penězi. Volit je vhodné jen mezi těmi společnostmi, které jsou regulované a mají oprávnění k poskytování investičních služeb v České republice.

Důvodů je hned několik. Ten nejdůležitější je skutečnost, že u regulovaných makléřských společností jsou peníze na obchodních účtech zákazníků pojištěné do určité výše. Dále pak jsou regulované společnosti pod dozorem, musí držet peníze klientů na segregovaných bankovních účtech a tak dále.

Riziko ztráty kapitálu vinou brokera je tedy u regulovaných společností menší, než u těch neregulovaných, které jsou nezřídka kdy víceméně anonymní a usídlené v exotických lokací, kde se jen těžko dovoláme pomoci v případě potřeby.

Trpělivost

Nakonec je třeba zmínit, že binární obchodování opcí není záležitost na pár dní nebo týdnů, pokud máme v úmyslu vydělávat peníze. Je to běh na dlouhou trať, na které čeká spousta překážek a dílčích nezdarů.

Jak už bylo řečeno, většina lidí se k ziskům nikdy nedopracuje. Zřejmě proto, že učení nejsou ochotní věnovat dostatek času. Takže pokud se chceme do obchodování pustit, je třeba mít nejen kapitál, ale také čas, který si můžeme dovolit ztratit. A musí ho být hodně.