Ostatní

Jaké mohou být první signály, že jste onemocněla mykózou?

Vaginální mykóza, kandidóza nebo poševní kvasinková infekce – to jsou pojmy, které se vztahují na zdravotní komplikace, se kterými se během svého života potýká celá řada žen. Potíže s tím spojené mají za následek kvasinky rodu candida. Ty se běžně vyskytují v našem organismu. Jakmile však dojde k jejich přemnožení, nastává problém.

Kvasinky Candida Albicans

Kvasinky candida albicans patří mezi jednobuněčné organismy, které pomáhají udržovat v pořádku zdravou mikroflóru. Jestliže se však rozmnoží, již nepůsobí pozitivně, ale negativně a stojí za celou řadou zdravotních kompilakcí, mezi něž se řadí také vaginální mykóza. Aby se kvasinky začaly množit, potřebují výživu. Tu představuje cukr, který se do našeho těla dostává nevhodnou stravou. Prevencí je strava s nízkým obsahem cukrů, dále pak bílé mouky. Naopak bychom měli konzumovat více masa, zeleniny a ořechů.

Velmi důležitá je také správná intimní hygiena. Vhodné produkty určené k prevenci i v případě obtíží nabízí značka GYNELLA®. Návratu kvasinek brání produkty s obsahem stříbra. Jako prevence je důležitý zdravý životní styl, dostatek spánku a odpočinku. Také vhodné oblečení hraje nezanedbatelnou roli. Především spodní prádlo by mělo být vyrobené z prodyšných materiálů přírodního charakteru. Oblečení těsné, vyrobené ze syntetiky vytváří vlhké a teplé prostředí, které také podporuje množení kvasinek.

Vaginální mykóza se však může objevit také jako následek užívání antibiotik nebo hormonální terapie.

Projevy a příznaky vaginální mykózy

Mezi časté projevy vaginální mykózy patří výtok husté a bělavé konzistence, svědění a pálení pochvy i celé oblasti intimních partií, které mohou být zarudlé, oteklé a bolavé. Vaginální mykóza je sexuálně přenosná, léčbu by tudíž měli podstoupit oba partneři. Tu předepisuje lékař, po předchozím vyšetření.