Pohodové posezení na terase před domem nám v létě často znepříjemňuje palčivé sluníčko, před jehož paprsky je těžké se ukrýt. Řešením může být markýza, která vytvoří příjemný stín, ochrání vás před drobným deštěm a na zimu ji jednoduše srolujete a uklidíte. Markýza může být praktickou a elegantní součástí vašeho domu. Tak jako v jiných městech jsou markýzy Mladá Boleslav k dostání i v tomto městě automobilů.

Další stínící technika

Markýzy slouží k zastínění venkovního prostoru u domu. Ovšem v horkém létě sluneční paprsky pronikají i do interiéru, který se tak přehřívá a navíc delším působením mohou postupně zhoršit kvalitu záclon nebo čalouněného nábytku, jehož barvy po čase blednou. Předejít těmto nepříjemnostem lze instalováním venkovních žaluzií nebo venkovních rolet. Vysokou kvalitu v tomto sortimentu vykazují výrobky společnosti CLIMAX.

Význam a přínos venkovních žaluzií

U venkovních žaluzií je pestrá nabídka mnovha variant i barevných provedení. Každý majitel domu si tak může vybrat venkovní žaluzie podle charakteru objektu a barvy fasády. Rovněž lamely venkovních žaluzií jsou různě tvarované. Zvolit můžete také způsob jejich ovládání, které je buď manuální nebo motorické. Ideální je dálkové ovládání žaluzií, které zvyšuje pohodlí a komfort bydlení a navíc je možné je zkombinovat s ovládáním osvětlení nebo vytápění. V neposlední řadě přispívají venkovní žaluzie k tepelné a hlukové izolaci. Venkovní žaluzie Praha i jiných lokalit jsou i skvělým bezpečnostním prvkem, jelikož jsou pevné a odolné i vůči hrubému násilí.

Venkovní rolety

Podobným typem stínící techniky od výrobce CLIMAX jsou venkovní rolety. Jejich přínosem je, že slouží k regulaci množství světla. Ocení to zejména lidé pracující na směny, kteří si mohou i ve dne vytvořit v ložnici naprostou tmu. Venkovní rolety jsou i praktickou ochranou oken, která jsou chráněna před prudkým deštěm, kroupami a UV zářením. Kromě soukromých obydlí mohou venkovní rolety chránit i výlohy obchodů. Mohou být také účinnou ochranou rekreačních objektů před vloupáním.