Při výběru vhodného čerpadla musíte brát v potaz některá kritéria, která o jeho výběru rozhodnou. Jaká kritéria to jsou? A na koho se obrátit, pokud byste s výběrem čerpadla či domácí vodárny potřebovali pomoci?

Kritéria

Čerpadlo je zařízením, které je potřebné pro přepravu kapaliny z jednoho místa na druhé. Na trhu existuje nepřeberné množství čerpadel, které mohou sloužit k různým účelům. Při jejich výběru byste se však měli rozhodovat na základě těchto kritérií, a to, jaké množství kapaliny bude muset čerpadlo čerpat, do jaké výšky a vzdálenosti, také z jakého zdroje. Jednat se totiž může o čerpání pitné či užitkové vody, odpadní, ale také kalů a splašků.

Druhy čerpadel

Základními druhy čerpadel jsou čerpadla odstředivá a objemová. Odstředivá čerpadla jsou ideální pro čerpání čisté i znečištěné vody, přičemž dosahují průtoků vysokých, navíc jsou provozně nenáročná. Tento druh čerpadel se používá ve většině domácích aplikací, tedy k zavlažování, zásobování vodou z vrtu apod. Čerpadla objemová zvládají spíše menší průtoky a vyšší tlaky. Jejich účinnost je vyšší, ale to se týká i jejich rozměrů a pořizovacích nákladů.

Pestrý výběr

Hledáte-li vhodné čerpadlo či domácí vodárnu, obraťte se na voda-janek.cz. Právě zde vás čeká pestrá nabídka čerpadel, viz ponorné čerpadlo, kalové, povrchové, oběhové apod., ale i nabídka sanitární techniky, obkladů a dlažeb či světelných zdrojů.

Poradenství

Kromě toho, že vám nabízí kvalitní nabídku čerpadel a domácích vodáren, poradí vám rádi při výběru jakéhokoliv zařízení. V případě, že si nejste jistí s pořízením čerpadla, jelikož typů je opravdu řada, můžete se na ně s klidem obrátit. Pomohou vám vybrat vhodnou domácí vodárnu i čerpadlo. Obraťte se na profesionály ve svém oboru, kteří se vám nezdráhají pomoci.