Těžce bychom hledali tak prosperující kraj, jako je ten Moravskoslezský. V současné době v Moravskoslezském kraji podniká nejedna společnost v oboru strojírenství, proto se nabízí otázka, jak se oboru strojírenství v Moravskoslezském kraji daří? Je na tom kraj tak dobře či podnikatelé chtějí do kraje přinést trochu úspěchu?

Pravdou je, že v Moravskoslezském kraji se strojírenství dlouhodobě daří. Je to především proto, že zde působí firma MSC MetPro, a. s., která se označuje za předního dodavatele tvarových výpalků. Firma se velmi zasloužila o to, že se Moravskoslezský kraj dostal mezi ekonomicky nejvíce prosperující kraje vůbec.

Abychom firmu blíže představili. Jedná se o prestižního dodavatele tvarových výpalků, který se zaměřuje na zakázkovou výrobu. V současné době tvarové výpalky a podobné výrobky vyrábí z celé řady materiálů. Předním materiálem je samozřejmě ocel, která je dnes brána za nejstarších a zároveň nejpevnější hutní materiál, který lze různě ohýbat či ho zpracovávat. K dalším využívaným hutním materiálům patří také nerez, dále hliník a samozřejmě zajímavá a velmi speciální vysokopevnostní ocel, kterou k výrobě výrobků nepoužívá jen tak někdo.

Nyní se podívejme na jednotlivé služby společnosti, kterých je skutečně hodně – i to je důvod, proč nemá firma o klienty nouze. Její nabídka služeb je totiž mnohem širší než nabídka služeb konkurence.

Tryskání

Tryskání je jednou službou nabízenou společností. Jedná se o proces ve strojírenské výrobě, při kterém dochází k odstranění všech korozí, nečistot a jiných nepříjemností, které se na materiálu nachází. Tryskání probíhá za pomoci ocelového granulátu, díky němuž se tryskají nejen plechy, ale také výpalky.

Rovnání materiálu

Nesmíme opomenout ani rovnání materiálu, díky kterému je zbaven materiál a výrobek nerovností a deformací, díky nimž by nemohl být výrobek kvalitní. Deformace materiálu brání ve výrobě výrobku.

Dělení materiálu

Potřebujete nařezat materiál laserem, plazmou nebo plynem? Dělení materiálu, který probíhá formou pálení laserem, plazmou nebo plynem je pro každý typ a velikosti materiálu.