Ceny ropy jsou na vzestupu a je ten správný čas na to, dozvědět se něco o investování do ropy. Ceny se vrátily na vysokou úroveň roku 2018 a řada analytiků se domnívá, že by se mohly vyšplhat na 100 dolarů za barel. Obchodování s ropou nabralo v posledním desetiletí na své efektivnosti. V posledních deseti letech umožnily nové online obchodované produkty, které kopírovaly pohyby cen ropy, vstoupit retailovým obchodníkům na trh.

V minulosti mohli s ropou obchodovat pouze obchodníci, kteří měli přístup na termínový trh, ale s nárůstem popularity CFD mají nyní retailoví obchodníci možnost sledovat pohyby jak WTI ropy, tak ropy Brent.

Ceny ropy rostou a mohou být na cestě směřující ke 100 dolarům za barel. OPEC zatím nevyladil novou dohodu o výstupu, která posílala ceny na vzestupnou trajektorii. Poptávka celosvětově stoupá a globální nedostatek produkce přispívá k růstu cen. I přes navýšení produkce Spojených států na historicky vysokou úroveň nedošlo ke snížení cen.

Jak obchodovat s ropou online

Během uplynulého desetiletí umožnilo zavedení rozdílových kontraktů retailovým obchodníkům vstoupit na trhy s ropou. Do té doby museli mít retailový obchodníci buď přístup na termínové trhy, nebo na rozdíl od komodit obchodovali ropné společnosti. Nyní mají obchodníci možnost sledovat činnost na trhu a vyhodnocovat pohyby cen pomocí fundamentální i technické analýzy. Cenu WTI ropy můžete sledovat na iFOREX obchodování s ropou. CFD jsou produkty, které napodobují pohyby podkladového aktiva. Ropné CFD sledují pohyby cen ropy, nevyžadují ale k obchodování značný kapitál.

Nabídka a poptávka

Nabídku a poptávku s ohledem na ceny ropy můžete sledovat každý týden, kdy Ministerstvo energetiky USA zveřejňuje svoje odhady týdenních zásob. Trajektorie zásob je klíčovým základním prvkem budoucí ceny ropy. Cenu ropy udávají také sezónními faktory. Během léta v Severní Americe měly na cenu ropy vliv cenu benzínu. V zimním období pohybují cenami ropy nahoru a dolů topný olej a destiláty.

Cenu ropy ovlivňuje počasí

Dalším faktorem ovlivňujícím cenu ropy může být počasí. Hurikány v období od července do října mohou mít vliv na cenu ropy. Hurikány, které si proklestí cestu do Mexického zálivu, mohou poškodit infrastrukturu a způsobit přerušení dodávek. Oproti normálu chladnější počasí během zimy může mít za následek nárůst ceny topného oleje a změnit tak ceny ropy. Ceny ropy se mění z mnoha důvodů a kombinace nabídkových šoků a poptávky mohou každodenně měnit trajektorii cen.

V posledním desetiletí se zvýšil objem online obchodování. Hnacím faktorem pro nárůst objemu obchodování bylo zavedení CFD. Pokud se zajímáte o obchodování s ropou, ujistěte se o tom, že hodnotíte produkty, které nabízí váš makléř, abyste měli možnost určit, že vám umožní obchodovat s ropou pomocí rozdílových kontraktů.