Rozumní lidé přemýšlejí, jak nejlépe ochránit své úspory před ztrátou jejich hodnoty. Ukládání peněz na bankovní účet se nevyplácí s ohledem na směšně nízké úroky. Mnozí proto investují například do nemovitostí. Ideálním způsobem, jak výhodně uložit peníze, je využít potenciálu drahých kovů. Zejména zlato si udržuje svou hodnotu již po několik staletí a ani v budoucnu se neočekává pokles jeho hodnoty. Proto je výhodné investovat do zlatých cihel, slitků, ale zejména do zlatých mincí. Důvod je zřejmý – vedle stálosti hodnotu zlata se u mincí zvyšuje i jejich sběratelská hodnota. Za zlaté mince zakoupené za několik stokorun můžete po čase obdržet od sběratele několik tisícovek.

Výhody investování do drahých kovů

Hlavní předností nákupu drahých investičních kovů je fakt, že nemůžete prodělat. Ovšem nakupovat musíte u odborníků, kteří drahým kovům rozumí a dokáží poradit a doporučit pro vás nejvýhodnější produkt. Společností, která se specializuje na prodej a výkup drahých investičních kovů, je TIWO ve Slušovicích. Svou klientskou kancelář má ve Zlíně, kam se může v případě zájmu o investování do zlata, slitků či mincí obrátit. Kromě zlata zde najdete i investiční stříbro, platinu nebo palladium, a to vše od renomovaných světových dodavatelů. Koupit si slitky z ryzího zlata, nebo investiční stříbrné slitky, platinové slitky nebo investiční zlaté mince, je nejlepší dlouhodobou variantou, jak ukládat a spořit peníze.

Nabídka zlatých mincí a slitků

Zlato, stříbro nebo platina by měly být nedílnou součástí každého investičního portfolia, jelikož se jedná o dlouhodobého uchovatele hodnot. Hodnota papírových peněz je totiž ovlivněna inflací a také je závislá na aktuální ekonomickou situací. Naopak zlato a ostatní drahé kovy jsou vůči těmto faktorům imunní. Výhodné jsou zejména investiční zlaté mince, a to jednak z hlediska stálé hodnoty zlata, jednak z hlediska sběratelského zájmu a v neposlední řadě je na zlatých mincích udaná nominální hodnota, která činí z těchto mincí zákonná platidla. Společnost TIWO má nejprodávanější investiční zlato trvale na skladě. Chcete-li své portfolio drahých kovů rozdělit, můžete využít také nabídky investičního stříbra a platiny.