Když se vybírá vytápění, mnoho lidí zajímá v první řadě jeho cena. Výdaje za vytápění je samozřejmě důležité řešit, protože žijeme v klimatických podmínkách, kde je nutné topit po většinu roku. Je ovšem nutné topit neefektivně a nezdravě? Konvekční způsoby vytápění vytápí místnosti nerovnoměrně. Možná to sami znáte, že je vám zima od nohou, ale u stropu je naopak horko. Když zkusíte vyvětrat, všechno teplo je pryč a při vytápění se zase víří prach, což je noční můra alergiků. Existuje vytápění, které je zdravé a efektivní, zapomeňte však na konvekční zdroje a zaměřte se na ty infračervené.

Infračervené topné panely

Infračervené záření, když to mnoho lidí slyší, pomyslí si, že je to něco nezdravého a nepřirozeného. Ve skutečnosti je to nejzdravější a nejpřirozenější druh tepla. Cítíte ho vždy, když jste na sluníčku. Infračervené záření není nijak škodlivé a tvoří 50% slunečního záření. Na tomto principu fungují infrazářiče, které infračervené záření generují. Toto vytápění se může zdát dražší, ale ve skutečnosti je výhodnější. Konvekční vytápění ohřívá pouze vzduch a ten se snadno vyvětrá a toto teplo snadno zmizí. Infrazářiče ohřívají stěny a předměty v místnosti a teplo následně sálá ze všech stran. Nebudete mít žádná studená místa a všude bude příjemně, na topení navíc ušetříte, protože pocitová teplota je u tohoto vytápění až o 3°C vyšší než u konvekčního.

Pokud se podíváme například na infračervené topné panely Heat4All, tak člověku ihned dojde, že jde o vytápění budoucnosti. V místnosti totiž není ani vidět. Výrobci dělají topné panely v podobě moderních obrazů, jen si představte, že máte v místnosti luxusní obraz, který ji vytápí. V koupelně zase můžete mít panel v podobě zrcadla, které bude topit. A co do kanceláře? Například panely v podobě stropního osvětlení. Moderní zpracování je tu ruku v ruce se všemi výhodami infračerveného záření. Pokud se chcete o infrazářičích dozvědět více, navštivte webové stránky prodejce na Elimstore.eu.