Když se řekne betonový plot, pravděpodobně se vám vybaví jeden jediný typ plotu. Nenechte se však mýlit, existuje mnohem více druhů betonových plotů, než se na první pohled může zdát. A nabízí řadu zajímavých výhody, mezi které patří například odolnost.

Oplocení

O volbě oplocení rozhoduje nejen samotný materiál plotu, ale také ráz dané stavby, to, kde přesně stavba stojí a jaké od oplocení očekáváte výhody. Pokud máte starší dům přímo u silnice, jistě vyberete jiné oplocení, než k moderní stavbě, která stojí v přírodě. Promyslete si proto před pořízením plotu, co od něj přesně očekáváte.

Betonový plot

Betonový plot je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají spolehlivé a odolné oplocení. Betonový plot vyniká především svou odolností, dlouhověkostí a schopností zútulnit daný prostor. I když se na první pohled může zdát, že betonový plot bude působit studeně, opak je pravdou. Díky neprůhlednosti betonového plotu bude váš pozemek a dům dobře chráněn před zraky kolemjdoucích a vytvoří útulný dojem. Pokud tedy bydlíte blízko silnice či cesty, je pro vás betonový plot dobrou volbou.

Rychlé řešení

Jednou z hlavních výhod betonových plotů je také rychlost jejich výstavy, pokud ji srovnáme s jinými druhy oplocení. Je tedy rychlým řešením oplocení. Stavba betonového plotu začíná v zabudování betonových sloupků a do jejich drážek se následně zasouvají betonové desky. Betonové sloupky se do země zabudovávají tzv. napevno v pravidelných vzdálenostech.

Kvalita a rozmanitost

I v případě betonových plotů si můžete vybírat z rozmanité nabídky vzorů tak, aby přesně pasoval k okolnímu exteriéru. Mohou mít podobu skály, břidlice či mozaiky. Je tedy jen na vás, jaký typ betonového plotu si přesně zvolíte. Pro výrobu betonových plotů se používá jen vysoce kvalitní beton.