Před nějakou dobou se nebankovní poskytovatelé zabývali spíše půjčkami online než bankami. Důvodem byla skutečnost, že banky fungovaly (a stále fungují) jako kamenné pobočky, kde klient řeší všechny finanční potřeby, včetně založení účtu, kreditní karty, hypotéky a v neposlední řadě půjčky.

Až donedávna byli klienti zvyklí chodit s každou potřebou do banky. Čas se však stále posouvá a s příchodem internetu mnoho zákazníků začalo požadovat zjednodušení manipulace. Protože mezi bankami existuje silná konkurence, většina z nich zohlednila trend přechodu na internetové služby.

Nebankovní společnosti fungují na internetu spolehlivě již delší dobu a půjčka online je přístupná všem.

Porovnejte úroky

Pokud uvažujete o rychlé nebankovní půjčce, zjistěte si, která společnost nabízí nejvýhodnější úroky. Konkurence je mezi nimi velká a pryč jsou doby, kdy byly úroky na hranici zákona.

Více online půjček nyní nabízí nebankovní společnosti.  Existují osvědčené, velké a „značkové“ nebankovky, které fungují roky, ale stále jsou i nové. Ať už je vytvářejí společnosti nebo jednotlivci, každý může být poskytovatelem rychlých půjček. Nebankovní půjčka je způsob, který využívá mnoho lidí, jak si zpříjemnit život.

Prověřte nebankovní společnost

Vyhledat společnost, která poskytuje nebankovní úvěry, nebude složité. Ovšem ne všechny jsou spolehlivé a poctivé. Vyhledejte recenze na internetu a zjistěte zkušenosti předešlých klientů. Zajistěte, aby půjčka sloužila k naplnění vašich přání.

Smluvní podmínky se vyplatí do detailu přečíst, abyste nebyli překvapeni při komplikacích se splátkou nebo jinou nečekanou situací.

Hledejte kalkulačku a RPSN

Zákon ukládá všem společnostem, které poskytují úvěry, aby pro výpočet v kalkulačce uváděly informace o úrokové míře a roční procentuální sazbě (RPSN). Pokud není uvedeno, poskytovatel nedodržuje nařízení.

To je jeden z hlavních principů, jak se vyhnout podvodům. Nedůvěryhodní poskytovatelé drancují lidi předem a přestanou komunikovat poté, co jim byly odeslány peníze, a často je nelze najít kvůli selhání lokalizace společnosti. Jednoduše se po nich slehne zem i s penězi.

Nikdy nezaplaťte peníze předem, dokud nemáte v ruce úvěrovou smlouvu.